Dr.Seçkin Ulusoy`u Tercih Etmek için 9 neden

1.Doç .Dr.Ulusoy ’un  deneyimleri standartların üzerindedir. Kendisi özellikle  burun estetiği ameliyatlarıyla ilgilenmesinin yanında diğer Kulak Burun Boğaz ( KBB)  branşını ilgilendiren tüm hastalıkların teşhisi ve bunların ameliyatları ile de özellikle geçmişte yoğun bir şekilde ilgilenmiştir. Bilindiği gibi burun estetiği ameliyatlarında hastanın doğal bir görüntüsünün yanında iyi nefes ve koku almasıda amaçlanmaktadır. KBB kökenli olması ve özellikle burun ile ilgilenmesi kendisine hem burun içerisinde, hemde dış görünüşünde başarılı bir cerrahi için geniş bir tecrübe sağlamıştır. Uzmanlık eğitimini özellikle o dönemin en yoğun ve özellikli kanser ameliyatlarının yapıldığı SSK Okmeydanı Eğitim Hastanesinde yapmış çok iyi bir tecrübe kazanmıştır. Asistanlık eğitimine başladığı 1997 yılından günümüze geçen 20 yıl içerisinde birçok ameliyatı bizzat kendisi yapmış veya ekibinde  aktif olarak bulunmuştur. Çeşitli yurtdışı hastanelerinde çalışmış (bunların ayrıntılı listesi sitemiz içerisindeki hakkında bölümünde mevcuttur) olup ilgili yurt dışı klinikler ve hekimleriyle sosyal ilişkileri halen devam etmektedir. 

2. Halen tıp literatürüne girmiş 51 basılmış (bunların ayrıntılı listesi sitemiz içerisindeki hakkında menüsünde mevcuttur) ve 10 kabul edilip basılmayı bekleyen bilimsel makalesi yanında yayınlanmış 2 kitap bölüm yazarlığı mevcuttur. Ayrıca bilimsel çalışmaları 74 farklı bilimsel çalışmada atıf almıştır.  Halkı bilgilendirmeye yönelik olarak yurtiçi haber portallarında, radyolarda ve televizyonlarda yaklaşık 1500 e yakın haber veya röportajı yayınlanmıştır ( Bunların başlıcalarına site içerisindeki basında biz kısmınfan ulaşabilirsiniz).  İlaveten akademik kariyer yolunda halen devam eden 20 ye yakın proje ve bilimsel çalışmaları bulunmaktadır.  Literatürde kendi tanımladığı cerrahi teknikleri olup ilaveten yuriçinde ve yurtdışındaki pek çok dergiye gönderilen yazılarda hakemlik yapmaktadır (bunların ayrıntılı listesi sitemiz içerisindeki hakkında menüsünde mevcuttur). 

3. Estetik burun ameliyatı sonrasında estetik olarak ya da nefes almayla ilgili tatmin edici sonuçlar elde edilemediği durumlarda düzeltme amaçlı revizyon burun ameliyatları gündeme gelir. Doç .Dr.Ulusoy burun hem fonksiyonel iç kısmını hem de dış estetiğini birlikte düşünen bir felsefe ile 20 yıl süresince birçok estetik burun ameliyatını sorunsuz  olarak gerçekleştirmiş olup  geniş bir tecrübeye sahiptir. Revizyon burun ameliyatı yani birincil ameliyattan daha çok bilgi, deneyim ve planlama gerektiren zor olgular olup bu konuda da oldukça fazla tecrübeye sahiptir. Ayrıca revizyon ameliyatlarında sıklıkla gereken kaburga, kulak kıkırdağı, adele kılıfı kullanımını uzun yıllardır sıklıkla gerçekleştirmektedir. Estetik burun ameliyatlarında “Doğallık” Doç .Dr.Ulusoy için birincil öncelik olup kişiye özel burun tasarımı ve doğal burun (kişinin yüzüne uygun ve yüzün diğer kısımlarıyla uyumlu) prensibiyle çalışmaktadır. Ayrıca ameliyatlarında kişinin kendi dokularıyla çalışmakta olup hiç bir sentetik tıbbi ürün kullanmamaktadır 

4. Özellikle Rinoplasti konusundaki tüm yenilikleri ve bilimsel yayınları yakından takip eden Doç .Dr.Ulusoy yurtiçi ve yurt dışında düzenlenen bir çok uluslararası kongrelere konferans vermiştir (bunların ayrıntılı listesi sitemiz içerisindeki hakkında menüsünde mevcuttur). 

5. Doç.Dr.Ulusoy hem Türk KBB yeterliliği ( Turkish ENT BOARD ) hem de Avrupa BOARD sınavlarının ikisinde de başarılı olmuş çok çok az sayıda olan ülkemiz KBB hekimlerindendir 

6. İleri düzeyde İngilizce bilmekte olup dünyanın pek çok yerinde ve uluslararası  sunumlar gerçekleştirmiştir (bunların ayrıntılı listesi sitemiz içerisindeki hakkında menüsünde mevcuttur). Dünya insanı olma felsefesini amaçlayan Doç .Dr.Ulusoy un yurtiçi olduğu kadar yurt dışından da pek çok hastası tedavi için başvurmaktadır. 

7. Doç.Dr.Ulusoy ameliyatlarında en güncel teknolojiyi kullanmaktadır. Kullandığı yöntemlerden olan  Piezo Rinoplasti yöntemini uygulayarak kemikleri kırmadan burnu şekillendirmektedir. Bu yöntem kemik şekillendirme teknolojisinde uygulanan rinoplasti yöntemidir. Bu yöntem sayesinde sayesinde kalemle çizilmiş gibi kemik şekillendirmesinin yanında  ameliyat sonrası şişlik ve morluklar oldukça az olmaktadır.

8. Bilindiği gibi estetik burun ameliyatlarının başarısını uzun dönem sonuçları göstermektedir. Doç .Dr.Ulusoy potansiyel riskleri en aza indirmek ve uzun dönem sonuçları değerlendirebilmek için rinoplasti ameliyatı sonrasında uzun dönem takip etmekte olup genelde ise 16 yıldır takipli hastaları burun estetiği hastaları mevcuttur. Hastaların gerek ameliyat öncesi gerekse ameliyatta yapılan işlemleri ve sonrasındaki takiplerinin kayıt ve fotoğraflamasına profosyonel paraflaşlı stüdyosu ile büyük önem vermektedir.

9. Son olarak da hasta doktor iletişimi ve hasta memnuniyeti Doç .Dr.Ulusoy için en başlıca prensiptir. Hasta memnuniyeti açısından çeşitli hekim değerlendirme haber portallarından yapılan yorumlara internet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Hekimliğin profesyonel yönünden taviz vermeksizin hastalarıyla uzun süreli düzeyli ve seviyeli dostluklar da kurma isteği başlıca yaklaşımıdır. Bu açıdan eski hastarıyla da referans olarak iletişime geçmenizi desteklemekte olup 7-24 kolay ulaşılabilirlik prensibiyle çalışmaktadır. 

Kullanım Koşulları - Gizlilik Bildirimi - Çerez Politikası