İstanbul ve Türkiye’de En İyi Burun Estetiği Cerrahları: Rinoplasti Uzmanı Doktor Seçim Rehberi

The capital city of Rhinoplasty

İstanbul ve Türkiye’de En İyi Burun Estetiği Cerrahları: Rinoplasti Uzmanı Doktor Seçim Rehberi

İstanbul Türkiye’deki en iyi burun estetiği cerrahları kimlerdir?

İstanbul ve Türkiye , dünyadaki en iyi burun estetiği cerrahlarının yerlerin başında gelmektedir. Dolayısıyla da birçok burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatı gerçekleştiren doktor ve ekibine ulaşmak mümkündür. Aslında önemli olan sizin burun yapınız ve sizin burun yapınıza benzer hastalar üzerinde sizin hayal ettiğiniz kendi burnunuzla ilgili sonuçlarıdır. Çünkü her doktorun ameliyatlarında kullandığı belli bir tarzı vardır. Dolayısıyla da önemli olan doktorun bu cerrahi tarzıyla sizin beklentilerinizin birbiriyle örtüşüyor olmasıdır. Yani önemli olan size uygun bir burun estetiği doktoruna ulaşmanızı öncelikle tavsiye ederim.

Nose Job results
Rhinoplasty long-term results

İstanbul’da en iyi burun estetiği cerrahına ulaşmak için bazı tavsiyeler:

 1. Cerrahın tecrübesini araştırmalısınız:Burun estetiği ameliyatları hepimizin bildiği gibi yoğun bir cerrahi tecrübe ve uzun dönem ve birçok hasta takibi sonrasında belli bir düzeyde doktorlar tarafından yapılmaya başlanan ameliyatlardır. Dolayısıyla bulacağınız doktorun mutlaka bu ameliyatlar konusunda tecrübeli olmasını araştırmalısınız.
 2. Doktorun internet üzerindeki bilinirliliğini araştırmalısınız. Bu açıdan doktorun web sitesi ve diğer platformlardaki doktorla ilgili yazılan yorumlar, fotoğraflar ve paylaşımlar size fikir verebilir. Fakat yeri gelmişken biletmek isterim ki günümüzde artık her isteyen sahte isimlerle her türlü platformda yazılar yazabilmektedir. Bu yazıların bazıları gerçek dışı ve karalayıcı nitelikte de olabilmektedir. Dolayısıyla en iyi burun estetiği doktoruna ulaşmak istiyorsanız ve kafanızdaki bilgileri rafine ederek objektif bir araştırma yapmalısınız. Bulduğunuz doktorun yorumlarına ve yorumlarındaki yazan kişilerin gerçek kişiler olup olmadığına ve dikkat etmelisiniz. Ayrıca yorumların yıldız oranları ve yorumların sayısı da önemlidir. Çünkü eğer herhangi bir cerrah yoğun ve başarılı bir şekilde burun estetiği ameliyatlarıyla ilgileniyor ise belli bir oranda hastasının mutlu olmaması ya da başka bir takım nedenlerle doktor hakkında olumsuz da olabilecek yazılar olması da mümkündür. Böyle bir yazının olması bunun gerçek olduğu anlamına gelmez. Gerekirse o kişiyle de temasa geçmeye çalışıp ameliyat öncesi ve sonrasını gösteren fotoğraflarını da talep edebilirsiniz ve araştırabilirsiniz.
 3. Doktorun akademik yönünü de araştırın. En iyi burun estetiği cerrahlarına ulaşmak için ayrıca doktorun özgeçmişi, doktorun web sitesinden sadece özgeçmişini ve hobilerini değil, aynı zamanda mesleki ve akademik kariyerini de araştırmalısınız. Özellikle doktorun literatüre geçmiş yazıları veya kitap bölüm yazarlıklarının olması, akademik bilgi konusunda karar vermekte önemli fikirler verebilir. Burun estetiği ameliyatları sadece çerrahi bilgi ile değil, aynı zamanda da derin bir teorik ve literatür bilgide gerektiren ameliyatlardır. Doktorun literatüre hakim olması, yani başka hastalar üzerinde başka doktorların tecrübelerinden de geniş bir yelpaze ile haberdar olması ya da olası bazı durumlarda ,teorik olarak, geniş bir spektrumda ile haberdar olması önemlidir..
 4. En iyi burun estetiği cerrahının ekibide iyi olmalıdır. Bir diğer sebep de burun estetiği ameliyatları 3-4 saat ortalama süren ekip çalışması gerektiren ameliyatlardır. Dolayısıyla doktorun ekibinin de oldukça profesyonel ve işinin ehli insanlardan olmasına dikkat etmenizi öneririm.
 5. En iyi burun estetiği doktoru kaliteli bir hastanede ameliyatlarını gerçekleştirmelidir. Bir diğer önemli maddede doktorun ameliyatlarını gerçekleştireceği hastanedir. Burun estetiği ameliyatlarının başarısında hastanenin kalitesi ve anestezi uzmanının sağladığı genel anestezi ortamının konforu doktorun başarısını da büyük oranla etkileyebilmektedir. Bu açıdan mutlaka yüksek standartlarda ve teknolojik teknik donanıma sahip bir hastanede ameliyat gerçekleştirilmelidir. Aksi durumda doktora rahat bir çalışma ortamı sağlamayan ve uygun anestezinin gerçekleştirilmediği ameliyatlarda istenilen planlama sonuçlarına ulaşılamaz. Üst standarttta olmayan hastenelerde ayrıca, hastane hijyenine bağlı bağlı bir takım sorunlar olabilir. Hastane faktörünü mutlaka herhangi bir doktor ile temasa geçtiğinizde sorgulamalısınız.
 6. Doktorun sizde ulaştırdığı intiba ve iletişimi de  önemlidir. Eğer il dışından İstanbul’a ya da Türkiye’ye gelmeyi planlıyor iseniz mutlaka online konsültasyonlar ile ameliyatı gerçekleştirecek doktor ile temasa geçmelisiniz. Bu esnada kafanızdaki bütün soruları kendisine sorabilirsiniz ve arzu ettiğiniz burun şeklini de doktorunuza iletiniz. Doktorunuz size bunun elde edilebilir bir sonuç olup olmayacağı konusunda fikrini söyleyecektir. Tabii ki bu online konsültasyon bir ön görüşme olup asıl ameliyat planlaması İstanbul’a geldiğinizde ya da yüz yüze yapılan endoskopik muayene sonrasında belli olacaktır. Yapılan simülasyon çalışmaları ile bu esnada daha gerçekçi fikir sahibi olabilirsiniz. Tüm bu doktorla iletişim sürecinde öncelikle ne hissettiğiniz önemlidir. Doktorla konuşurken kendinizi rahat hissedebiliyor musunuz? Kafanızdaki soruları rahatça sorabiliyor musunuz? Doktor size güven veriyor mu? gibi konular önemlidir. Tüm bunların dışında içinizdeki sesi dinlemeniz sizi İstanbul’daki en iyi burun estetiği doktorları ile iletişime geçirecektir.

En iyi burun estetiği cerrahlarına en kolay nasıl ulaşabilirim?

Doktorun ameliyat ettiği hastaların öncesi ve sonrası fotoğraf ve videolarını değerlendirmelisiniz. Bu aşamada özellikle sizin yüz yapınıza ve burun yapınıza benzer hastaları seçmenizi öneririm. Çünkü her yüz ve her çift yapısında elde edilebilecek sonuçlar aynı olmayabilir. Bu açıdan size benzeyen hastaların öncesi ve sonrası sonuçlarını değerlendirerek, size en uygun ve dolayısıyla da en iyi burun estetiği, sizin için en iyi burun estetiği doktoruna ulaşmanızda büyük oranda yardımcı olabilir.

En iyi rinoplasti doktoruna en uygun fiyatla nasıl ameliyat olabilirim?

Burun estetiği ameliyatlarının fiyatları ülkelere ve o ülkelerin şehirlerine göre değişmektedir. Aynı şehrin içerisinde bile klinik semti, ameliyatın gerçekleşeceği hastane ve hepsinden önemlisi doktorun tecrübesi ve bu konudaki bilinirliği gibi sebeplerle burun estetiği ameliyatları farklı fiyat gruplarında gerçekleştirilebilmektedir.

En iyi burun estetiği cerrahına en iyi ve uygun fiyatla ameliyat olabilmek için size aşağıda bazı tavsiyeler:

 1. Öncelikle kendi bütçenizi belirleyip sizin bütçenizin aralığında sizlere fiyat sunabilecek doktorlarla temasa geçmenizi öneririm.
 2. Burun estetiği ameliyatınızı gerçekleştirecek doktor ile online görüşmeler ile ameliyatınız hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.
 3. Rinoplasti ameliyatının yapılacağı hastaneyi öğrenip araştırın çünkü ameliyatın gerçekleşeceği hastanenin modern ve donanımlı bir hastane olmasının yanında başta anestezi ekibi olmak üzere hastane çalışanlarında üst düzey sağlık profesyoneli olması hem ameliyatın başarısında hem de sizin sağlığınızın güvencesinde büyük önem arz edecektir.
 4. Doktor ve ekibi ile iş birliği yaparak en iyi burun estetiği doktoruna oldukça makul bir fiyata ameliyat olabilirsiniz. Bu açıdan eğer yüksek takipçisi olan ve etkili bir sosyal medya hesabı sahibi iseniz bu konuda doktor veya ekibi ile iletişime geçip ameliyat sonrasında yapacak olduğunuz “İnfluencer” etkili çalışmalar da olabilecek ise bu durumu doktorun ekibine iletebilir ve ameliyat fiyatından belli bir oranda indirim alabilirsiniz. İlgili klinik tüm bunlar değerlendirilip, gerekirse size belli bir oranda indirim veya tamamen ücretsiz bir şekilde ameliyatınızın gerçekleşmesi mümkün olabilir.
 5. Ameliyatı gerçekleştirecek doktorun ve ekibinin ameliyat sonrası size sunacak olduğu ilaç takip kontrol imkanlarını öğrenmelisiniz. Her kliniğin ve doktorun bu konudaki yaklaşımı aynı değildir. Bazı doktorlar ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirip sizi ertesi gün taburcu ederken reçete verirler ve ilaçlarınızı ve ameliyattan sonrasında ihtiyacınız olabilecek diğer malzemeleri eczane ya da medikal firmalardan sizlerin temin etmenizi isterler. Bazı doktor ve ekipleri de ameliyat sonrasındaki kullanacak olduğu tüm bu ilaç ve malzemeleri size verilecek olan paket fiyatının içerisinde temin edebilirler. Tüm bunları ayrıntılı bir şekilde öğrenmeniz doğru fiyata ulaşmanızda ve fiyatın arkasında neler olduğunu anlamanızda yardımcı olabilir.
 6. Eğer bir revizyon ameliyatı gerekirse doktorunuzun bu konudaki tavrını mutlaka öğrenmelisiniz. Burun estetiği ameliyatları belli oranda, revizyonlar mutlaka gerekebilen ameliyatlardır. Dolayısıyla da en başarılı ve iyi doktorun bile belli oranda hastası ameliyattan belli bir süre sonra burnunun görüntüsünden ya da iyileşme sonucundan yeterince memnun olmayabilir ve bir revizyon ameliyatı gerekebilir. Bu oran değişiktir cerrahların başarısına göre %1 ila %30 oranında değişmekle birlikte ortalama %5 ila %10 oranında revizyon burun estetiği gerekebileceğini aklınızda bulundurmalısınız. Bazı doktorlar kendi ameliyat ettikleri hastaların bu olası revizyonlarından herhangi bir cerrahi ücret almazlar iken bazı doktorlar sadece hastane ve kan testleri ücretlerini tekrar hastaların kendilerinin karşılamalarını isterler. Bu konuda ameliyatınızı gerçekleştirecek doktorun olası bir revizyon ihtimalinde nasıl bir yaklaşım izleyeceğini de mutlaka öğrenmelisinizdir. Çünkü bu ihtimal de size verilecek olan fiyatının içinde ya da dışında olabilir. Yani burun estetiği ameliyat fiyatları, olabilecek revizyon ihtimali de dahil olarak veya hariç olarak verilmektedir. Tüm bu ihtimali durumları da doktorun asistanları ile mutlaka konuşmanızı öneririm.

 

Özetle:

Konuyu toparlayacak olursak, burun estetiği ameliyatı hem tıbbi hem de bir nevi sanatsal bir ameliyat olup, üç boyutlu ve detaylı bir ameliyattır. İlaveten, doktorun hem bilgi hem de tecrübesin en üst düzeyde olmasını gerektiren bir ameliyattır. Türkiye ve İstanbul burun estetiği ameliyatları konusunda dünyanın en çok tercih edilen yerlerinden bir tanesidir ve ülkemizde birçok iyi ve başarılı burun estetiği doktoru bulmak mümkündür. Önemli olan sizin beklentilerinize, bütçenize ve rahat ulaşım fırsatı bulabileceğiniz ve iyi iletişim kurabileceğiniz bir doktora bulup ulaşmak olmalıdır. Bu doktor sizin için Türkiye’deki en iyi burun estetiği cerrahı olması anlamına gelmektedir. Bu konuda internet üzerinden detaylı araştırmalar yapmak, detaylı ve objektif araştırmalar yapmak, size benzer benzer hastaların fotoğraf ve videoları üzerinden araştırmak ve ayrıca hastaların detaylı yorumlarını da araştırmak size büyük oranda fikir verebilir.

Unutmayın ki bulacağınız iyi bir burun estetiği doktoru aynı zamanda ameliyatları başarılı ile gerçekleştirebilen bir doktor olmakla birlikte sizinle iyi iletişim kurabilmelidir.  Teorik ve literatür bilgisinin de üst düzeyde olması sizin güvenlikli bir şekilde ameliyat olmanıza büyük oranda katkıda bulunacaktır. Bu açıdan doktorunuzun ameliyatınızı gerçekleştirecek olduğu hastaneyi de mutlaka öğrenip detaylı bir şekilde araştırmanızı öneririm. Çünkü hastane faktörü de ameliyatın hem estetik başarısında hem de sizin ideal ve hijyenik ve güvenli şartlarda olmanızda büyük oranda önemlidir.

En son söz olarak tüm üstte bahsedilen kriterlerin de etkisiyle öncelikle içinizdeki sese kulak vermeniz ve içinizdeki sesin size kimin en iyi burun estetiği doktoru olduğunu söylüyor ise o tarafa yönelmeniz doğru bir yaklaşım olacaktır.

 

Sık Sorulan Sorular:

 1. Burun estetiğini en iyi kim yaapar? Bu konuda bir çok başarılı Türk doktor bulunmaktadır. Bunlardan bazıları: Prof. Dr. Seçkin Ulusoy,  Doç. Dr. Barış Çakır, Op. Dr. Abdülkadir Göksel öne çıkan isimlerdendir.
 2. Burun estetiği ameliyatı kaç TL? Ortalama rinoplasti fiyatları 2000-6000 Euro arasında değişmektedir.
 3. Türkiye nin en iyi estetik cerrahı kim? Estetik cerrahi çok geniş bir saha olup her bölgenin ameliyatı aynı değildir. Dolayısıyla hangi ameliyatı olmayı planlıyorsanız o konuda uzmanlaşmış bir estetik cerraha ulaşmanız en uygunudur.

Sorularınız mı var?

Video Konferans ile tüm merak ettiklerinize cevap bulabilirsiniz

Related Posts