En İyi Burun Estetiği Cerrahları: İstanbul ve Türkiye’de Rinoplasti Uzmanı Doktorları

The capital city of Rhinoplasty

En İyi Burun Estetiği Cerrahları: İstanbul ve Türkiye’de Rinoplasti Uzmanı Doktorları

Neden İstanbul ve Türkiye Burun Estetiği İçin Tercih Ediliyor?

Burun estetiği ameliyatlarının en yoğun bir şekilde yapıldığı ülkelerin başında İstanbul ve Türkiye gelmektedir. Dolayısıyla da ülkemizde birçok burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatı gerçekleştiren pekçok doktor ve ekibine ulaşmak mümkündür.  Sizi memnun edecek bir sonuca ulaşmak için sizin burun yapınız ve sizin burun yapınıza benzer hastalar üzerinde en iyi sonuçları alan hekime ulaşmak bu konuda en önemli konudur.

Burun Estetiğinde Doğru Cerrah Seçimi Neden Önemlidir?

Tıpkı sanatçılar gibi, her burun cerrahınında ameliyatlarında kullandığı ve zaman içinde tecrübelendiği belli bir tarzı vardır. Sizi mutlu edecek sonuç almak için doktorun cerrahi tarzıyla sizin beklentilerinizin birbiriyle örtüşüyor olması en kritik durumdur. Bu makalede sizlere kendi burun yapınıza ve bütçenize en uygun rinoplasti cerrahı doktoruna ulaşmak için tek bir isim vermeyeceğim, fakat yollarını anlatmaya çalışacağım. Çünkü kusursuz rinoplasti diye bir şey yok, fakat olumlu değişim oranları vardır.  Çünkü yaşadığımız düal üç boyutlu evrende kusursuzluk yok sadece mükemmele yakın en iyiler var. En iyi burun cerrahlarının bile belli oranda revizyonları ve memnuniyet düzeyi yeterince yüüksek olmayan hastaları olabileceğini yazımın başında belirtmek isterim. Burun ameliyatı sonrasında eğer pişman olmak istemiyorsanız mutlaka detaylı bir araştırma ve sonrasında iç sesinizi de dinleyerek karar vermeniz için aşağıda bazı tavsiyeler vereceğim.

Başarılı Bir Burun Estetiği Doktorunu Bulmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle kendi yüz yapınız ve burun yapınız konusunda gerçekçi olmalısınız. Çünkü her burun ameliyatının başarısında kişinin mevcut dokuları ve yüz anatomisi oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca başarılı bir rinoplasti ameliyatı olmak için bir takip edeceğiniz cerrahın size benzer hastalar üzerinde elde etmiş olduğu öncesi ve sonrası sonuçları değerlendirerek doğru doktor tercihini yapmaya çalışmalısınız. Bu aşamada biraz mesai ve zaman ayırmanız ve tercihen birkaç cerrahı takip edip karar vermeniz sizi daha mutlu edecektir. Ayrıca en nihai kararı verirken içinizdeki sesi dinlemeniz kritik öneme sahip bir durumdur.

 

Revizyon Rinoplasti Nedir? Ne Zaman Gerekir?

Revizyon burun estetiği demek daha evvel ameliyat olan hastaların herhangi bir sebepten dolayı önceki ameliyatlarından memnun olmaması sebebiyle yapılan burun ameliyatı anlamına gelmektedir. Bu sıklıkla evvelki ameliyatta kişinin estetik ya da nefes almaya yönelik şikayetlerinin yeterince giderilememesi veya kişiyi mutsuz eden bir sonuç ortaya çıkması sebebiyle yapılmaktadır. Burun ameliyatlarının son yıllarda oldukça sık yapılan ameliyatlardan olması sebebiyle revizyon operasyonu sıklığıda aynı oranda artmıştır. Revizyon burun ameliyatları ilk ameliyata göre daha fazla deneyim ve çaba gerektiren ameliyatlardır. Hatta ülkemizde bazı cerrahlar özellikle ve sadece revizyon burun doktoru olarak çalışmaktadır. Yeri gelmişken belirtmek isterim ki revizyon burun estetiği ameliyatlarının fiyatları ilk ameliyata göre genellikle %50 oranında daha yüksektir.

Burun estetiği sonrasında nelere dikkat sonrasında dikkat edilmelidir?

Rinoplasti sonrasında ortalama 6 gün sonra burun sırtı flaster ve ateli çıkarılır. Ayrıca burun içine konan silikonlarda sıklıkla 2-6. günlerde çekilir. Genellikle ikinci bir flasterleme uygulanır ve bunu da siz bir hafta sonrasında kendiniz çıkartabilirsiniz. Yani ortalama ameliyatınızın  2 hafta sonrasında burnunuz tamamen açık kalacaktır. Bu dönemde, hekiminiz de uygun gördüğü takdirde, önerilecek mesajları uygulamanız hem ödem azalma sürecinizin çabuk olması hem de planlanan sonuçların elde edilmesinde büyük oranda etkili olacaktır. Bu dönemde cerrahınız daha yakın temasta olmanız ve onun tavsiyeleri doğrultusunda önerilen mesajları doğru bir şekilde uygulamamız başarılı bir kozmetik sonuç elde etmekte anahtar rol oynayacaktır. Ayrıca her yere gelmişken belirtmek isterimki kozmetik burun ameliyatları sabır gerektiren ameliyatlar olup nihai sonuçların ortaya çıkması zaman alacaktır. Bu aşamada sabırlı olmanız ve cerrahi ekiple iletişimlerinizi iyi düzeyde devam ettirmeniz istediğiniz sonucu elde etmenizde oldukça doğru bir yaklaşım olacaktır.

 

Dr. Ulusoy Nose Job operation
Prof. Dr. Seçkin Ulusoy Rhinoplasty

 

Nose Job results
Rhinoplasty before and after long-term results

En iyi burun estetiği cerrahı ve kliniğine ulaşmak için bazı genel tavsiyeler:

 1. Cerrahın tecrübesini araştırmalısınız: Burun estetiği ameliyatları hepimizin bildiği gibi yoğun bir cerrahi tecrübe ve uzun dönem ve birçok hasta takibi sonrasında belli bir düzeyde doktorlar tarafından yapılmaya başlanan ameliyatlardır. Dolayısıyla bulacağınız doktorun mutlaka bu ameliyatlar konusunda tecrübeli olmasını araştırmalısınız.
 2. Ameliyatınızı gerçekleştirmesinini düşündüğünüz hekimin internet üzerindeki bilinirliliğini araştırmalısınız. Bu açıdan doktorun web sitesi ve diğer platformlardaki doktorla ilgili yazılan yorumlar, fotoğraflar ve paylaşımlar size fikir verebilir. Fakat yeri gelmişken biletmek isterim ki günümüzde artık her isteyen sahte isimlerle her türlü platformda yazılar yazabilmektedir. Bu yazıların bazıları gerçek dışı ve karalayıcı nitelikte de olabilmektedir. Dolayısıyla en iyi burun estetiği doktoruna ulaşmak istiyorsanız  kafanızdaki bilgileri rafine ederek objektif bir karar vermeye odaklanmalısınız. Bulduğunuz doktorun yorumlarına ve yorumlarındaki yazan kişilerin gerçek kişiler olup olmadığına ve dikkat etmelisiniz. Ayrıca yorumların yıldız oranları ve yorumların sayısı da önemlidir. Çünkü eğer herhangi bir cerrah yoğun ve başarılı bir şekilde burun estetiği ameliyatlarıyla ilgileniyor ise belli bir oranda hastasının mutlu olmaması ya da başka bir takım nedenlerle doktor hakkında olumsuz da olabilecek yazılar olması da mümkündür. Hatta, yeterince yoğun bir şekilde bir ameliyatı gerçekleştiren cerrahın, memnuniyetsiz hastalarınında olmamaması mümkün değildir. Doktor ile ilgili yorumları değerlendirirken önyargıdan uzak ve gerçekçi olmanız en önemli zorunluluktur.
 3. Doktorun akademik yönünü de araştırın. En iyi burun estetiği cerrahlarına ulaşmak için ayrıca doktorun özgeçmişi, doktorun web sitesinden sadece özgeçmişini ve hobilerini değil, aynı zamanda mesleki ve akademik kariyerini de araştırmalısınız. Doktorun literatüre geçmiş yazıları veya kitap bölüm yazarlıklarının olması, akademik bilgi konusunda karar vermekte önemli fikirler verebilir. Burun estetiği ameliyatları sadece çok sayıda ameliyatı gerçekleştirme ile değil, aynı zamanda da detaylı bir teorik ve literatür bilgide gerektiren ameliyatlardır. Başka bif ifadeyle, doktorun başka hekimlerin hastaları ile edindiği  tecrübelerinden de geniş bir yelpaze ile haberdar olması önemlidir..
 4. En iyi burun uzmanının ekibide iyi olmalıdır. Bir diğer sebep de burun estetiği ameliyatları 3-4 saat ortalama süren ekip çalışması gerektiren ameliyatlardır. Dolayısıyla doktorun ekibinin de oldukça profesyonel ve işinin ehli tecrübeli insanlardan olmasına dikkat etmenizi öneririm.
 5. İyi bir hekim kaliteli bir hastanede ameliyatlarını gerçekleştirmelidir.  Burun estetiği ameliyatlarının başarısında hastanenin kalitesi ve anestezi uzmanının sağladığı genel anestezi ortamının konforu doktorun başarısını da büyük oranla etkileyebilmektedir. Bu açıdan mutlaka yüksek standartlarda ve teknolojik teknik donanıma sahip bir hastanede ameliyat gerçekleştirilmelidir. Aksi durumda doktora rahat bir çalışma ortamı sağlamayan ve uygun anestezinin gerçekleştirilmediği ameliyatlarda istenilen planlama sonuçlarına ulaşılamaz. Üst standarttta olmayan hastenelerde ayrıca, hastane hijyenine bağlı bağlı bir takım sorunlar olabilir. Hastane faktörünü mutlaka herhangi bir doktor ile temasa geçtiğinizde sorgulamalısınız.
 6. Doktorun sizde ulaştırdığı intiba ve iletişimi de  önemlidir. Eğer yurtdışından  Türkiye’ye gelmeyi planlıyorsanız mutlaka online konsültasyonlar ile ameliyatı gerçekleştirecek doktor ile temasa geçmelisiniz. Bu esnada kafanızdaki bütün soruları kendisine sorabilirsiniz ve arzu ettiğiniz burun şeklini de doktorunuza iletiniz. Doktorunuz size bunun elde edilebilir bir sonuç olup olmayacağı konusunda fikrini söyleyecektir. Tabii ki bu online konsültasyon bir ön görüşme olup asıl ameliyat planlaması doktorun kliniğinde olmalıdır. Burun ameliyatı için en detaylı elde edilebilir ameliyat konusundaki bilgilere ancak real görüşme sonrasında ulaşabilirsiniz. Online görüşmeler veya sizin yolladığınız fotoğraflar cerraha genel olarak fikir verme şansı sunacaktır,  fakat bu kesin olmayacaktır. Hekim size ancak  endoskopik muayene ve stüdyo fotoğraflarınızın simulasyonu çalışmalarıyla gerçekçi önerilerini sunabilir.
 7. Tüm bu doktorla iletişim sürecinde öncelikle ne hissettiğiniz önemlidir.  Doktorla konuşurken kendinizi rahat hissedebiliyor musunuz? Kafanızdaki soruları rahatça sorabiliyor musunuz? Doktor size güven veriyor mu? Hekim ve ekibiyle İyi bir iletişim kurabildiniz mi? gibi konular önemlidir. Tüm bunların ekseninde içinizdeki sesi dinlemeniz sizi  en iyi burun estetiği doktorları ile iletişime geçirecektir.

 

En iyi burun estetiği doktoruna en kolay nasıl ulaşabilirim?

Doktorun ameliyat ettiği hastaların öncesi ve sonrası fotoğraf ve videolarını değerlendirmelisiniz. Bu aşamada özellikle sizin yüz yapınıza ve burun yapınıza benzer hastaları seçmenizi öneririm. Çünkü her yüz ve her cilt yapısında elde edilebilecek sonuçlar aynı olmayabilir. Bu açıdan size benzeyen hastaların öncesi ve sonrası sonuçlarını değerlendirerek, size en uygun ve dolayısıyla da en iyi burun estetiği, sizin için en iyi burun estetiği doktoruna ulaşmanızda büyük oranda yardımcı olabilir.

Ultrasonik Piezo Burun estetiği
Ultrasonik Piezo Burun Estetiği Geç Dönem
Long-term results of nose job
Nose Job Before and After

Burun estetiği fiyatları hakkında bilmeniz gerekenler?

Rinoplasti ameliyatı nisbeten uygun fiyatlı olmayan ve yoğun emek gerektiren bir cerrahi işlemdir. Tüm dünyada burun ameliyatı fiyatları oldukça geniş bir fiyat aralığında seyretmektedir. Ameliyat fiyatlarının bu kadar geniş olmasının sebebi ameliyatı süresin nispeten uzun olması 3 saat civarında bir ameliyat olması ve yoğun bir cerrahi tecrübe ve profesyonel ekibi gerektirmesidir. Ayrıca ameliyat sonraki dönemde doktor açısından daha uzun bir hasta takip dönemide gerekeceğini hesaba kattığımızda fiyatı, bazı diğer ameliyatlarla kıyaslandığında, daha fazla gibi algılanabilir. Bu aşamada size uygun cerrah karar vermeden önce doktorun ortalama ameliyat ücretleri öğrenip değerlendirerek karar vermeniz sizlere gereksiz gereksiz zaman kaybından alıkoyacaktır.

En iyi rinoplasti doktoruna en uygun fiyatla nasıl ameliyat olabilirim?

Günümüzde her fiyatın arkasında bazı unsurlar mutlaka bulunmaktadır. Bu genelde verilen hizmetin birçok detayı ile belirlenir ve önemli olan fiyat/performans tutarlılığı olmalıdır. Burun estetiği ameliyatlarının fiyatları ülkelere ve o ülkelerin şehirlerine göre değişmektedir. Aynı şehrin içerisinde bile klinik semti, ameliyatın gerçekleşeceği hastane ve hepsinden önemlisi doktorun tecrübesi ve bu konudaki bilinirliği gibi sebeplerle fiyatlandırmalar değişebilmektedir.

En iyi burun estetiği cerrahına en iyi ve uygun fiyatla ameliyat olabilmek için size aşağıda bazı tavsiyeler:

 1. Öncelikle kendi bütçenizi belirleyip sizin bütçenizin aralığında sizlere fiyat sunabilecek doktorlarla temasa geçmenizi öneririm.
 2. Burun estetiği ameliyatınızı gerçekleştirecek doktor ile online görüşmeler ile ameliyatınız hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.
 3. Rinoplasti ameliyatının yapılacağı hastaneyi öğrenip araştırın çünkü ameliyatın gerçekleşeceği hastanenin modern ve donanımlı bir hastane olmasının yanında başta anestezi ekibi olmak üzere hastane çalışanlarında üst düzey sağlık profesyoneli olması hem ameliyatın başarısında hem de sizin sağlığınızın güvencesinde büyük önem arz edecektir.
 4. Eğer bir influencer etkili sosyal medya hesabınız varsa doktor ve ekibi ile iş birliği yaparak en iyi burun estetiği doktoruna oldukça makul bir fiyata ameliyat olabilirsiniz. Bu açıdan eğer yüksek takipçisi olan ve etkili bir sosyal medya hesabı sahibi iseniz bu konuda doktor veya ekibi ile iletişime geçip bu konuda öneriler sunabilirsiniz. Ameliyat sonrasında yapacak olduğunuz “İnfluencer” etkili çalışmalar da olabilecek ise bu durumu doktorun ekibine iletebilir ve ameliyat fiyatından belli bir oranda indirim alabilirsiniz. İlgili klinik tüm bunlar değerlendirilip, gerekirse size belli bir oranda indirim veya tamamen ücretsiz bir şekilde ameliyatınızın gerçekleşmesi mümkün olabilir.
 5. Ameliyatı gerçekleştirecek doktorun ve ekibinin ameliyat sonrası size sunacak olduğu ilaç takip kontrol imkanlarını öğrenmelisiniz. Her kliniğin ve doktorun bu konudaki yaklaşımı aynı olmayabilir. Bazı doktorlar ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirip sizi ertesi gün taburcu ederken reçete verirler ve ilaçlarınızı ve ameliyattan sonrasında ihtiyacınız olabilecek diğer malzemeleri eczane ya da medikal firmalardan sizlerin temin etmenizi isterler. Bazı doktor ve ekipleri de ameliyat sonrasındaki kullanacak olduğu tüm bu ilaç ve malzemeleri size verilecek olan paket fiyatının içerisinde temin edebilirler. Tüm bunları ayrıntılı bir şekilde öğrenmeniz doğru fiyata ulaşmanızda ve fiyatın arkasında neler olduğunu anlamanızda yardımcı olabilir.
 6. Eğer bir revizyon ameliyatı gerekirse doktorunuzun bu konudaki tavrını mutlaka öğrenmelisiniz. Burun estetiği ameliyatları belli oranda, revizyonlar mutlaka gerekebilen ameliyatlardır. Dahası bazı zorlayıcı burun yapıları kusursuz burun estetiği sonuçları vermeyebilir. Dolayısıyla da en başarılı ve iyi doktorun bile belli oranda hastası ameliyattan belli bir süre sonra burnunun görüntüsünden ya da iyileşme sonucundan yeterince memnun olmayabilir ve bir revizyon ameliyatı gerekebilir. Bu oran değişiktir cerrahların başarısına göre %1 ila %30 oranında değişmekle birlikte ortalama %5 ila %10 oranında revizyon burun estetiği gerekebileceğini aklınızda bulundurmalısınız. Bazı doktorlar kendi ameliyat ettikleri hastaların bu olası revizyonlarından herhangi bir cerrahi ücret almazlar iken bazı doktorlar sadece hastane ve kan testleri ücretlerini tekrar hastaların kendilerinin karşılamalarını isterler. Bu konuda ameliyatınızı gerçekleştirecek doktorun olası bir revizyon ihtimalinde nasıl bir yaklaşım izleyeceğini de mutlaka öğrenmelisinizdir. Çünkü bu ihtimal de size verilecek olan fiyatının içinde ya da dışında olabilir. Yani burun estetiği ameliyat fiyatları, olabilecek revizyon ihtimali de dahil olarak veya hariç olarak verilmektedir.

 

Özetle:

Burun estetiği ameliyatı tıbbi ve kozmetik beklentilerle gerçekleştirilen işlemler olup tecrübe gerektiren ameliyatlardır. Doktorun hem teorik bilgisinin, hem de tecrübesin en üst düzeyde olması operasyonun başarı şansını arttıracak en önemli unsurlardandır. Türkiye ve İstanbul burun estetiği ameliyatları konusunda dünyanın en çok tercih edilen yerlerinden biridir ve ülkemizde birçok iyi ve başarılı burun estetiği uzmanı bulmak mümkündür. Önemli olan sizin beklentilerinize, bütçenize ve rahat ulaşım fırsatı bulabileceğiniz cerraha ulaşmaktır. Bu doktor sizin için Türkiye’deki en iyi burun estetiği cerrahı olması anlamına gelmektedir. Bu konuda internet üzerinden detaylı araştırmalar yapmak, detaylı ve objektif araştırmalar yapmak, size benzer benzer hastaların fotoğraf ve videoları üzerinden araştırmak ve ayrıca hastaların detaylı yorumlarını da araştırmak size büyük oranda fikir verebilir.

Unutmayın ki bulacağınız iyi bir burun estetiği cerrahı aynı zamanda ameliyatları başarılı ile gerçekleştirebilen bir doktor olmakla birlikte sizinle iyi iletişim kurabilmelidir.  Teorik ve literatür bilgisinin de üst düzeyde olması sizin güvenlikli bir şekilde ameliyat olmanıza büyük oranda katkıda bulunacaktır. Bu açıdan doktorunuzun ameliyatınızı gerçekleştirecek olduğu hastaneyi de mutlaka öğrenip detaylı bir şekilde araştırmanızı öneririm. Çünkü hastane faktörü de ameliyatın hem estetik başarısında hem de sizin ideal ve hijyenik ve güvenli şartlarda olmanızda büyük oranda önemlidir.

En son söz olarak tüm üstte bahsedilen kriterlerin de etkisiyle öncelikle içinizdeki sese kulak vermeniz ve içinizdeki sesin size kimin en iyi burun estetiği doktoru olduğunu söylüyor ise o tarafa yönelmeniz doğru bir yaklaşım olacaktır.

 

Sık Sorulan Sorular:

Burun estetiğini en iyi kim yaapar?

Bu konuda bir çok başarılı Türk doktor bulunmaktadır. Bunlardan bazıları: Prof. Dr. Seçkin Ulusoy,  Doç. Dr. Barış Çakır, Op. Dr. Abdülkadir Göksel öne çıkan isimlerdendir.

Burun estetiği ameliyatı kaç TL?

Türkiye burun estetiği ameliyatlarının dünyada en çok yapıldığı merkezlerin başındadır. Sadece istanbulde 400 ün üzerinde hastanede burun ameliyatları yapılabilmektedir. Dolayısıyla çok farklı hizmet standartlarında ve fiyatlarla bu cerrahi gerçekleştirilebilir. İstanbulda kozmetik rinoplasti fiyatları ilk ameliyat olacak kişiler için 2000-6000 Euro arasında değişmektedir. Fakat daha yüksek oranda tecrübeli ve donanımlı hastanelerde ameliyatlarını gerçekleştiren bir burun cerrahının ameliyat ücreti 3500 Euro dan başlamaktadır. Bu fiyatlar ilk defa ameliyat olacak kişiler için olup, revizyon söz konusu olduğunda ihtiyaca göre ortalama  % 50 oranında artabilir.

Türkiye nin en iyi estetik cerrahı kimdir?

Estetik cerrahi çok geniş bir saha olup her bölgenin ameliyatı aynı değildir. Günümüzde cerrahların belirli ameliyatlara odaklanarak çalışmalarının sonuçlarıda önemli oranda etkilediği adeta bir realiteye dönüşmüştür. Dolayısıyla hangi ameliyatı olmayı planlıyorsanız o konuda uzmanlaşmış bir estetik cerraha ulaşmanız en uygunudur.

İyi bir rinoplasti uzmanına ulaşmak sonucu garantilermi?

Tüm kozmetik cerrahi ameliyatlarında hiç bir cerrah size garantili bir sonuç vaad edemez. Çünkü iyileşme süreci her bireyde farklıdır, dahası bu bir insan dokusu yeniden şekillendirme ameliyatıdır. En mükemmel şartlarda yapılsa bile her ameliyatın belli oranlarda,  bazen de hastanın bağışıklık sistemlerindende kaynaklanan, risk ve komplikasyonları olabilir. Estetik burun ameliyatlarının başarı oranları yüksektir fakat beğeni kişiye özel bir durumdur. Dolayısıyla iyi bir burun uzmanına ulaşmanız size yüksek bir memnuniyet oranı verebilir ama bu hiç bir zaman %100 olmayabilir.

Hangi burun estetiği yöntemi daha uygundur?

Rinoplasti ameliyatları açık ya da kapalı yöntemlerle yapılmaktadır. Her cerrahın kendi yaklaşımı farklı olabilir. Her iki yöntemi de kullanıp oldukça iyi sonuçlar elde edebilen birçok doktora İstanbul ve Türkiye’de ulaşmak mümkündür. Ameliyata karar verme aşamasında ameliyatın tekniğinden ziyade cerrahım sonuçlarını ve tecrübesini değerlendirmeniz daha önemlidir.

Kapalı burun estetiği mi açık burun estetiği mi daha iyidir?

Ben kendi pratiğimde ilk ameliyat olacak hastalarıma büyük çoğunluğuna kapalı burun ameliyatı uyguluyorum. Fakat açık burun estetiği ameliyatını özellikle revizyon hastalarımda ve bazı etnik burun yapılarında sıklıkla tercih edebiliyorum. Hastanın anatomisine ve cerrahın tecrübesinin olduğu yönteme göre her iki yöntemde kendilerine göre avantajları ve dezavantajları olan yöntemlerdir ve başarılı sonuç her iki yöntemde de elde etmek mümkün olabildiği gibi asla bir %100  garantili yöntem olmayıp cerrahın başarılı ameliyat oranı önemlidir.

Bunun estetiği ne kadar sürer?

Ameliyat süresi cerrahın uyguladığı yönteme ve çalışma şekline göre değişebilmektedir. Ortalama burun estetiği ameliyatları 3 saat sürmektedir. Fakat bir buçuk saat ile 6 saat arasında, mevcut anatomi ve cerrahın tekniğine bağlı olarak, değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca revizyonunu estetiği ameliyatlarında eğer kaburga kullanımı gerekiyor ise ortalama ameliyat süresi 3 saatten dört buçuk saate kadar uzayabilir.

Sorularınız mı var?

Video Konferans ile tüm merak ettiklerinize cevap bulabilirsiniz

Related Posts