burun ucu estetiği tipplasty

Burun Ucu Estetiği ( Tipplasty )

Burun ucu estetiği ( Tipplasty )

Burun ucu estetiği ameliyatına anlayabilmek için burnun hem kendi içindeki hem de yüzün diğer tarafları ile ilgili ideal estetik oranları ile değerlendirmek gerekiyor. Burun yüzün ortasında hem kendi içerisinde, hemde yüzün diğer kısımlarıyla belli bir estetik düzenle olan bir organdır.

Full bir burun estetiği ameliyatında genellikle burun kökü dediğimiz radix bölgesine,  burun sırtına ve burun 1/3 alt kısmındaki kıkırdak kısımlarına müdahaleyi gerektirir. Tüm bunlara ilaveten burun tabanı dediğimiz aşağıdan bakıldığı zaman burun ucu ve kanatlarının birbiriyle uyumunda bir problem var ise burun tabanı cerrahisi yani “Alar Base Surgery”  dediğimiz manipülasyonlarıda sıkça gerçekleştirmekteyiz .

Sedece burun ucu estetiği ameliyatı yapılacak ise bu işlem açık veya kapalı yöntemlerin her ikisi ilede yapılabilen ve süresi full bir burun estetiği ameliyatının yaklaşık üçte biri kadar olacaktır ( 1-1.5 saat). Dahası burun kemik kısmına ve diğer kısımlarına dokunulmadığı için ödem ve morluk neredeyse hiç olmaz. İlaveten bölgesel anestezi ile de yapılabilen bu ameliyat sonrasında genellikle hastane yatışı gerekmeyecek ve  oldukça hızlı bir iyileşme süreci olacaktır.

Son söz olarak başarılı ve hasta özgüvenini arttırıcı bir ameliyatın en kilit noktası doğru hasta hekim iletişimi olduğunu vurgulamak isterim. Hastanın sadece burun ucuna yaklaşımın yeterli olup olamayacağının hem yüzün diğer kısımlarıyla, hemde burnun kendi içindeki matematiği ile doğru değerlendirilmesi ve olası sonuçların simulasyon çalışmaları ile burun cerrahı ile beraber karar verilerek gözden geçirilmesi mutlaka gereklidir.

Burun ucu estetiği ( Tipplasty ) Fiyatları 2023

Burun ucu estetiği ( Tipplasty ) Fiyatları hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sorularınız mı var?

Video Konferans ile tüm merak ettiklerinize cevap bulabilirsiniz

Related Posts