ideal işitme cihazı nasıl olmalıdır

İdeal İşitme Cihazı Nasıl Olmalıdır?

Bu blog bilgilendirme amaçlı olup kliniğimizde sadece burun estetiği ameliyatları, botoks ve dolgu yapılmaktadır.

İDEAL İŞİTME CİHAZLARINDAKİ ÖZELLİKLER:

Feedback Önleyici: İşitme cihazınızda feedback oluyorsa bununla yaşamak, o sesle cihazı kullanabilmek çok zordur. İşte bu nedenle yeni geliştirilmiş Feedback block sistemiyle donatılmış olmalıdır. Bu yeni sistem ses frekanslarındaki feedbackleri araştırır ve bunları otomatik olarak siler. Artık feedback meydana geldiğinde kulağınız o kötü sesi duymayacak ve siz feedbacki hissetmeden sistem bunları silecek.

İşitme cihazı kullanıcılarının karşılarına çıkan en büyük sorunlardan biri arka plandan gelen gürültüdür. Elektrik süpürgesinin sesi ve trafik gürültüsü rahatsız edici olabilir. Bu nedenle kullanılacak olan işitme cihazı bu tarz gürültüleri baskılama özelliğine sahip olmalıdır. İdeal İşitme Cihazı Nasıl Olmalıdır? hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Uyumlu Yönsel Mikrofon: Bir konuşma esnasında etrafınızdaki diğer konuşmaları duymanız sizi rahatsız edebilir. Bu yüzden cihaz yönlü mikrofon özelliğine sahip olmalıdır. Bu özellik sayesinde karşınızdaki kişiyle bir konuşma halindeyken arkanızdaki başka konuşmanın gürültüsünü yumuşatıyor böylece siz de konuşmanızı sağlıklı bir şekilde sürdürüyorsunuz.

Öğrenme (veri edinme): Data learning (veri öğrenme) özelliği sizin değişik ortam ve koşullarda hangi ses seviyesinde duyabileceğinizi öğrenir. Bu gelişmiş sistem , farklı ortamlarda hangi ses seviyesinde rahatlıkla duyabileceğiniz öğrenmenin yanı sıra sesi yüksek ya da daha kısık olarak ayarlayarak duyduğunuz sesin kalitesini arttırır.

Frekans aralığı: İşitme kaybı olan hastalar için seçilecek cihazın geniş frekans aralığına, kanal ve program sayısına sahip olması bu özellik konuşmanın anlaşılabilirliğini arttırmaktadır.

FM sistemi: Çocukların okulda daha etkin öğrenmelerini sağlar.

Nano kaplama: İşitme chazını su ve nemden, dış etkenlerden koruyarak daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Sorularınız mı var?

Video Konferans ile tüm merak ettiklerinize cevap bulabilirsiniz

Related Posts