burun ucu estetiği önemi nedir

Burun Ucu Estetiği Önemi Nedir?

Burun ucu estetiği insanların en başta dikkat ettikleri yerlerden biridir. Burun ucu şekli ve simetrisinin yanında dudakla olan açısıda insanlara bizim hakkımızda önemli fikirler verebilir. Burun ucunun düşük olması yorgun, sinirli ve enerjisi düşük bir izlenim verirken, daha dengeli ve ideal olması insanlarda bizim hakkımızda çok daha pozitif bir imaj oluşturabiliyor. Burada dikkat ederseniz hem estetik anlamda şekil ve hemde dudak ile burun açısının önemi büyüktür.

Burun Ucu Estetiği Yaş Sınırı

Bu ameliyatı olabilmek için öncelikler kızlarda 16, erkeklerde 17 sınırı bulunur. Bu yaşlardan öncesindeki hastaların nefes almalarında çok büyük bir sorun yoksa sabırla bu yaşları beklemelerini öneriyoruz. Fakat burundan nefes alma ile ilgili çok ileri sorunları olan çocuklarda dahi daha erken yaşlarda burun ucu estetiği yapılabilir. Genellikle dış valf açısının düşmesine bağlı bu durum oldukça nadir gerçekleştirdiğimiz bir burun ucu estetiği işlemi olup hastalarımıza mümkünse üstteki yaşları beklemelerini öneriyoruz. Burun ucu estetiği önemi nedir? hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kimler Burun Ucu Estetiği Adayıdır?

En sık karşılaştığımız sebep projeksiyon dediğimiz burun ucu ile yüz arasındaki uzunluğun fazla olması yanında burun ucunun düşük olmasıdır. Özellikle burun ucunun düşük olması nefes fonksiyonunu da büyük oranda olumsuz etkileyebilmesi sebebiyle bu ameliyata fonksiyonel bir zorunluluk ta getirmektedir. Ayrıca burun deliklerinin çok bariz olması ve burun ucu simetri sorunları da en sık burun ucu estetiği için başvuran hastalarımızın sorunlarındandır. Bu hastalara, burun ucu estetiği ile beraberinde burun kanadı ve burun deliği küçültmesi (Alar base surgery) de sıklıkla yapılabilen işlemlerdendir.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Süreci

Sadece burun ucu estetiği ameliyatında sadece kıkırdak ve yumuşak dokuyu uyuşturmak oldukça konforlu bir ameliyat ortamı sağlayacaktır. Fakat kemik dokusu çalışmaları gibi daha başka rinoplasti işlemleri de gerekecek ise genel anesteziyi mutlaka öneriyoruz. Eğer sadece burun ucu estetiği ameliyatı yapılacak ise lokal anestezi ile de gerçekleştirmek mümkün olabilmektedir. Bu cerrahiler ile burun ucu kaldırılabilir, daha simetrik ve estetik hale getirilebilir, burun delikleri küçültülüp daha simetrik hale getirmek mümkündür. Üstte bahsettiğimiz işlemler oldukça basit ve kısa süreli cerrahiler olup son derece hızlı iyileşme süreleri sebebiyle oldukça sık tercih edilen işlemlerdendir.

Revizyon Burun Ucu Estetiği

aha evvel burun estetiği ameliyatı olan hastaların en sık revizyon (ikinci ameliyat) isteklerinin başında burun ucu estetiği beklentisi gelmektedir. Burun ucu estetiği revizyonu yapılması planlanan işleme göre oldukça farklılıklar gösterebilmektedir. Genellikle kapalı ameliyat ile burun ucu estetiği mümkün olabilmesinin yanında bazen açık ameliyata dönmekte gerekebilmektedir. Revizyon burun ucu estetiği beraberinde en sık uyguladığımız işlemlerden biri de burun kanatlarını daraltma yani alar base surgery işlemidir. Burun kanadı daraltma ve burun deliği küçültme cerrahisi oldukça basit fakat yapılan işlemin telafisinin mümkün olmadığı bir işlemdir. Burun kanadı daraltma cerrahisi bazen ilk burun estetiği ameliyatı esnasında da ikinci değerlendirme ve seansa ertelenen bir işlem olup kişinin görüntüsünde oldukça önemli sonuçları olacaktır.

İstanbulesthe ile Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Sürecim nasıl olacak?

Burun ucu estetiği beklentisi ile başvuran hastalarımızın öncelikle endoskopik burun içi muayeneleriyle birlikte standart burun muayenemizi mutlaka yapıyoruz. Sonrasında hastamızın standart farklı açılardan fotoğraflarını çekip bilgisayar simülasyon çalışmaları ile olası sonuçları konuşuyoruz. Bu aşama hastamızın beklentilerini öğrenmede ve gerçekçi olup olmadıklarına karar vermemizde oldukça önemli bir aşamadır. Bu aşamada ortalama 30-45 dakika olası sonuçlar ve süreç hakkında uzunca mutlaka detaylı bir şekilde konuşuyoruz. Eğer hala ameliyat konusunda karşılıklı mutabık isek hastamız koordinatörümüz ile beraber uygun bir gün belirliyorlar ve ameliyatı gerçekleştiriyoruz. Burun ucu estetiği ameliyatı 1-2 saat sürecek bir işlem olup genellikle aynı gün bile taburcu etmek mümkün olabilmektedir. Bu ameliyat sonrasında 3-6. Gün ve 1-3. Ay mutlaka hastamızı görüyoruz yada hasta uzaktan bize başvurmuş ise video ve fotoğraf paylaşımı ile de kontrollerini gerçekleştirebiliriz. Ayrıca il, ülke dışından başvuran hastaların kontrolünde videokonferens teknolojisinin de son zamanlarda en sık uyguladığımız ve etkili ameliyat sonrası takip yöntemlerinden biri haline geldiğini de belirtmek isterim..

Sorularınız mı var?

Video Konferans ile tüm merak ettiklerinize cevap bulabilirsiniz

Related Posts